0

Ako vybrať karimatku?

Ako vybrať karimatku? Tipy, ako na to …

 

Pobyt v prírode má svoje čaro. Radi trávite svoj voľný čas v prírode? K stanu, či spaciemu vaku je potrebné mať aj správnu karimatku. Avšak častokrát na ňu zabúdame alebo volíme jej nesprávny, či nevhodný druh. Toto ale nie je najšťastnejšie riešenie pre nás a naše zdravie. Predsa na dobrom spánku záleží rovnako, ako na dobrom stane alebo spacom vaku, či ďalšej výstroji do prírody. Je čas si povedať viac k tomu, „Ako vybrať karimatku?“ …

 

Krok č. 1

Ako prvé si jasne stanovte, ako veľmi budete karimatku využívať a kedy, za akých okolností. Je to dôležité predovšetkým preto, aby ste sa čo najlepšie zorientovali v tom veľkom počte. Spomenúť môžeme napríklad penové karimatky, karimatky z EVA materiálu (obdoba penových), nafukovacie, trojsezónne karimatky, ultraľahké, turistické, tiež aj karimatky určené iba pre kempy, … a mnoho ďalších.

Krok č. 2  

Výber veľkosti karimatky taktiež rozhoduje. Karimatky s označením Regular majú normálnu veľkosť (zvyčajne od 183 – 187 cm). Okrem nich existuje aj typ Large (od 196 – 198 cm). Osobitným druhom sú karimatky s označením „women,“ určené výlučne len pre potreby
a proporcie žien.

Krok č. 3  

V ďalšom kroku pri výbere karimatky venujte pozornosť aj tomu, ako je a bude možné karimatku zbaliť (či už pred jej použitím v prírode, ako aj po jej použití v prírode a teréne). V zásade platí, že napríklad samonafukovacie karimatky sa balia v celku, no niektoré je možné preložiť len na polovicu. Tieto fakty môžu byť rozhodujúcim kritériom pri samotnom výbere karimatky.

Krok č. 4  

Okrem vyššie popísaného rozhoduje aj nutnosť údržby a starostlivosti, celkové pohodlie pri používaní karimatky, schopnosť odolávať a súčasne aj záruka, ktorú dáva výrobca samotnej karimatky.

Krok č. 5  

Tak teraz, keď už viete, ako si vybrať karimatku, môžete pristúpiť k samotnému výberu a kúpe svojej karimatky pod stan, či spací vak. Vedeli ste, že si ju môžete zadovážiť aj priamo z pohodlia svojho domova? Ak ste sa rozhodli pre tento posledný krok, vyberajte len z tých najkvalitnejších a najlepších karimatiek. Myslite na to, že na dobrom spánku záleží a to aj v prírode!

 

 

 

 

 

© autor Juraj JG 05 / 2016


Back to top